KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15903262
nr 1590 3262
Margit Kristiansson
(1927-2019), Sverige
"Handduken", Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Margit Kristiansson, svensk konstnär född 1927, död 2019 i Vittsjö .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 januari 2024
kl 20:02:11
11/1 19:40:21
Margit Kristiansson
Läs mer om Margit Kristiansson